Mäng “Eesti 100 aaret” läks käima!

Tähelepanu, valmis olla, seiklus!

Sel aastal tähistame meile olulist sündmust – Eesti Vabariigi 100. juubelit. Mäng “Eesti 100 aaret” annab hea võimaluse Eestimaaga põhjalikumalt tutvuda: saada rohkem teada selle maanurga kujunemisloost ning õppida paremini tundma nii meie kodumaa erinevaid paiku  kui ka inimesi, kes elasid siin enne meid.

Mäng juhatab 100 aardeni, mille hulgas on nii loodus- kui kultuuripärandiobjekte. Valikus on kohti, mida teavad ja peavad oluliseks paljud, kuid leiab ka vähemtuntud paiku. Mõni neist asub tihedalt asustatud linnas, teise leidmiseks tuleb teha pikem matk ja panna jalga kõrge säärega kummikud. Aarete valik on kirev nagu Eestimaa lugugi.

175 inimest hääletasid LÜGANUSE RINGHOONE Eesti 100 aarde hulka- pingereas 19. kohale.

Eesti saja aarde hulgas on lisaks juba tuntumatele paikadele väga palju põnevaid seni avastamata aardeid – näiteks Anrepi lõvi Kärstnas, Kaibaldi nõmm ja Lüganuse ringhoone on siiani turismisihtkohtadena pigem olnud tundmatud, kuid aitavad just loodava avastusmängu käigus tutvustada Eesti kultuuripärandit selle kõige laiemas mõttes,» rääkis muinsuskaitseameti avalike ja välissuhete nõunik Margit Pulk.

Mäng käib, ole usin osa võtma- lae mäng endale mobiili: https://eesti100aaret.ee/