Koolifolk saab tuult tiibadesse!

Lühidalt sellest, mida kujutab endast KOOLIFOLGI projekt

Lügause kihelkond pidas 2016. aasta suvel väärikat sünnipäeva, möödus 775 aastat esmamainimisest. Seega on kohaliku kogukonna juur siin end väga sügavale paesesse pinda ajanud ja Purtse jõe piirkonnas on vaat, et veelgi varem elutegevus käinud.

Seetõttu on ka kohalikel koolide õppes ja huvitegevuses palju pärimust, mida saab keskpõrandale kokku- koolifolgi nime alla tuua ja koos kohalikule kogukonnale ning kaugemalt tulijatele esitleda. Regilaulu ja võistulaulmist, liisusalme, näitemängu ja tantsu. Lisaks muusikategemist nii kandlel, mandoliinil kui ka muudel rahvapillidel.

Omakorda oleme koolifolgi pühendanud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks. Sai ju Lüganuse ringhoone Eesti 100 aarde hulka hääletatud ning juba sel suvel algab mäng, mis toob huvilised kohapeale “punkti võtma”.

Tänaseks on selgunud, et esmalt planeeritud ürituse aeg suve keskel ei sobi mitte, kuna lapsi, kelle pidu see peaks olema, on sel ajal väga keeruline kokku saada. Ühine otsus oli viia KOOLIFOLK septembri viimasele nädalale.

Nii  toimubki pidu mihklipäeva paiku (28.09), seega seome kavasse ka rahvakalendrist tuntud mihklipäevategemisi. Etendame kohalikke legende. Vaatame ka seda, kas igal oinal on oma mihklipäev ning mida vanarahvas selle päeva puhul sõi ja mida ei võinud süüa mitte.

Teeme tuulelohesid, pisuhändasid ja kratte, koome telgedel Vabariigile väärikaks juubeliks põrandavaiba. Katsetame savi ja punume käepaelu, sisustame lugemispesad ja toome muinasjutuvestja.

Koolifolgi teine pool on simman, kuhu kutsume Kiviõli Kunstide Kooli vilistlasi, kes pakuvad mõnusat muusikat ja jalakeerutust suurtele ja väikestele publikupulkadele :)

Eks ürituse plaan ajapikku kasvab ja mõnest kohast ehk ka kahaneb, kuid selge on see, et pidu tuleb aus! Igal juhul kaasame ajapikku veel inimesi, kuid need, kes juba praegu sooviks süna sekka öelda, siis võtke aga julgesti ühendust!

Terje