Suveniiri küsimustiku vastused

Kui 18. septembril toimus meie igasuguseid ootusi ületav tootearendusloeng, siis selle nädala pühapäeval (02.10) ootab PÜSSI KLUBIS ees juba esimene Lüganuse suveniiride valmistamine. Sel korral siis savist. Edasine ajakava märgi juba oma kalendrisse:
– 02.10 Savimeenete valmistamine
– 16.10 Klaasist meenete valmistamine
– 06.11 Turunduse loeng- kuidas oma käsitööd kõige soodsamalt ja paremini turunduda.

Selleks, et meie usin tootearendajate grupp saaks arvesse võtta vallarahva arvumusi, tegin ma eile öösel  kokkuvõtteid. Olge head, tutvuge nendega allpool!


kusimustikPostituse algusesse olen toonud need vastused, mis on vajalikud eelkõige 02.10 kokkusaamisel suveniiride valmistamiseks. Üleval graafiline pirukas selle kohta, millist sõnumit võiks meene kanda. Lisaks mainiti veel:

  • Kiriku taga kokkujooksvaid jõgesid, kindakirja, seelikutriipe, merd ja metsa, valla vappi, kihelkonda, põlevkivi, õmblusvabrikut, kaheksakanda, rahvamaja, viinavabrikut, tarakalda linnamäge, õ-tähte.

Siin kõrval aga info kõige enam pakutud toodete kohta. Lisaks pakuta ka järgmisi tooteid:

  • Vöökirjaga õlakott, maalitud kivid, külmkaptoodeimagnet, koolimaja, kaelarätt, seinataldrik, kooliõpik, märkmik Lüganuse piltidega, kell, padi, kausid, võinuga, seinaplaat, kuldmünt, paekivist midagi, aerofoto, pross, järjehoidja, helkur, pastakas, märkmepaber, kala, käpikud, ehted, puuluisikas, linikud, mängukaardid Lüganuse looduskauniste kohtadega, klaasist meene.

Siin on taevas piiriks :) Oli palju ühesõnalisi vastuseid, kuid eelkõige tegid rõõmu pikemad selgitused, et miks just see toode või see sümbol. Olen väga tänulik kõikidele vastajatele ja lähen võtan pühapäeval ka loosikasti minevad meened ahjust välja. Usun, et enne jõule on fortuunalemmikud  selgunud, toodet kenasti valmis ja õnnelikel ka käes.


Kkui-vanadüsitlesin inimesi kõigil kolmel suvisel vallaüritusel ja ka läbi jagamise Facebookis.

  • kokku vastas 45 inimest,
  • kellest 84,1% oli naisi ja 15,9% oli mehi.

Vanuseliselt olid kõige aktiivsemad 40-50 aastased (32,4%) ja järgmistena võrdselt (21.6%) 20-30 ja 50- 60 vanuselised. Mis annab märku sellest, et kõigile täiskasvanud elanikele on Lüganuse kohta käivates gallupites osalemine väga oluline.


elukohtJärgmine tulem käib vastajate elukoha kohta. See on selge, et Lüganuse valla Lüganuse aleviku (ehk endise valla) rahavale läheb Lüganuse kuvand kõige enam korda- vastajaid ligi kolmandik: 29%

Kuid põnev on see, et järgmisena on vastamisaktiivsust üles näidanud Sonda valla elanikud- koguni 25,8%. Järgnevad võrdsete näitajatega Lüganuse tänase valla elanikud 12,9% Maidlast ja Püssist.

6,5 % oli vastajaid Kiviõlist ja Jõhvist ning 3,2% Kohtla-Nõmmelt ja Rägavere vallast.

Kokku oli vastajaid 8 (!) vallast, millest siis Lüganuse valla omadel palusin ära märkida, kas ollakse Maidlast või Püssist


ringhooneKüsimusele, kas Ringhoone peaks korda tegema, vastasid need 45 erinevates vanuseklassis olevatest inimestest, erinevatest valdadest, et:

  • 96,8%, et JAH (44/45)
  • 3,2%, et ÜKSKÕIK (1/45)

Seda, et ringhoonet korda tegema EI peaks tegema, sellist arvamust ei avaldanud küsitluses osalejate hulgas mitte keegi.