Maale Elama!

Maale elama ekraanitõmmisMaale Elama on portaal, kuhu on koondatud Eesti nende kogukondade info, kes ootavad enda valda/ alevikku/ paika uusi elanikke. Tänu Lüganuse Loomekastelli panusele on alates aprillikuust ka Lüganuse aleviku info portaalis olemas. Terve Lüganuse valla info sisestamiseks ootame Purtse, Püssi ja Maidla kogukonna panustamist, siis sisulist kui ka rahalist. Hinnakiri väikepaketile on 72 € ja suuremale 144 €/ aastas.

Idee sünd

Projekti idee sündis 2012. aasta aprillis ühel õppereisil Soome, kus avastasime, et mitmed Soome piirkonnad turundavad end aktiivselt elupaikadena. Samuti, et aeg-ajalt korraldatakse seal omavalitsusliitude eestvedamisel vastavaid messe. Siit tekkiski mõte – miks ei võiks Eestimaa aktiivsed külad endast teada anda ning inimesi maale elama kutsuda.

nupp_maale alama

Külade eestvedajatel on suurepärane ligipääs infole, mida uus elanik vajab – tühjad elupaigad, kooli, lasteaia ja muude teenuste kaugus ja kvaliteet, huvitegevuse võimalused, kohalikud tootjad ning meistrimehed jne. Lisaks saavad nad uuselanikke kaasata kogukonna suhtevõrgustikku ning anda nõu praktilistes küsimustes.

Tulge maale elama!