Avatud talude päev

Avatud talud PurtsesLüganuse Loomekastelli savituba oli 24. juulil taas avatud- seekorda siis Purtse Kindluse juures Avatud Talude päeval.

Esimesed uudistajad olid tõesti kohal juba täpselt kell 10:00. Esimene savi sai kotist välja võetud kell 10:30 ja nii jätkus kella 16:00-ni. Pidevalt keegi soovimas näppe saviseks teha, vahepeal järjekordki taga. Kahjuks mõni ka loobus ootamast, sest päris ruttu sai selgeks see, et rohkem kui kolme inimest korraga juhendada ei saanud võtta.

Mis me seekord siis pakkusime- kui Maidlas tegime lepatriinusid, siis Purtses valmisid seenemikud- kõigil jässakad varred ja uhked kübarad.

Suuremad tegid 3 kruusi, millest üks oli hommikukohvikruus, teine hakkab täitma ka vaasi aset ning kolmas läheb väljaloosimisele nendele inimeste vahel, kes täidavad küsimustiku ja vastavad kuni 30. septembrini  küsimusele “Mis on Lüganuse sümbol“. Vasta Sinagi!

Laadal oli terve rivi Viru Toiduga kauplejaid, pruuliti õlut, müüdi käsitööd ja pakuti nii suurtele kui väikestele meisterdamist. Oma ala oli taluloomadele ja -lindudele. Välja oli pandud nii põllu- kui ka meretehnika. Mängis sulnis muusika! Ilm oli ilus ja meeleolu lihtsalt suurepärane! Igavesti tore ja tegus päev!

Vaata ka meie 2016. aasta suve viimast pop-up telgipüstitust Lüganuse Maarahvalaadalt!