02.10 Savist meened

Täna (02.10) toimus Püssi klubis juba 2. loovkohtumine, ikka selleks, et Lüganuse identiteeti suveniiridele kinnistada. Perenaine Ingrid oli meile kena toakese soojaks kütnud ning tee ja kohvgi olid ootamas.

Registreerunud osalejad said veidi kodust ettevalmistust- analüüsida vallarahvalt kogutud arvamusi Lüganuse suveniiri osas, palve oli siis mõelda, millist toodet nad hakkavad täna tegema. Põnev oli vaadata, kuidas osadel olid lõiked kaasas, rahvuslikud mustrid välja trükitud, lisaks oli kaasa võetud ka varasemalt enda tehtud töid.

Meie juhendaja- Viive Aidma lasi meil alustuseks näppimistehnikas valmistada rahapaja. Pihutäis savi vaja käte vahel ümaraks rullida, seejärel pöidlaga auk sisse muljuda ja hakata näppude vahel seinu üles ehitama. Röömsa üllatuse pakkusid meile Viive kaasatoodud pihlakatüvest seibid, mille otsas oli rahapada väga mugav teha.

Kui kõigil pajad valmis, siis saadi enda toodete kallale asuda. Palve oli teha ühte eset 5 tükki. Suveniire on ju ikka rohkem kui üks. Tiražeerimine tuli toode tootelt üha paremini ja kiiremini välja.

Vahepeal võtsime väikese söögipausi- olime ju taaskord kõike head ja paremat kodunt kaasa toonud ning seejärel sai töö taas alata. Peagi hakkasime valminud tooteid ühe laua peale kokku koguma! Neid tuli päris palju! Kokku oli meid täna 8+2, kuid tunne oli toodetega täitunud lauda vaadates nagu 8+20 :)

Et mis tähendab 8+2? He- hee! Info meie savitamisest on jõudnud kaugemalegi. Üks tragi ema võttis minuga ühendust, et ta 8. klassi tütrel on vaja koolis teha loovtöö, nad mõtlesid, et soovivad valmistada Harry Potteri filmist ühte maja. Niisiis olid nemadki kodus lõiked valmis teinud ja tulid koos meiega meisterdama :)

Järgmine kohtumine on 16. oktoobril Lüganuse rahvamajas, siis teeme klaasist meeneid. Palve on koguda värvilist klaasi, seda kirjumad ja personaalsemat meened tulevad!