18.09 Tootearendus

Kui märtsis hakkasin otsima võimalikke teenusepakkujaid, kes räägiks kevadisse KOP meetmesse kirjutatava projekti raames meile tootearendusest ja turundusest, siis soovisin leida oma ala spetsialisti väljapoolt regiooni. Keegi, kel oleks laiem haare, rikkalik kogemus ja sügavad teadmised. Kuna ma omal käel ei oleks osanud neid hakata leida, siis, nagu öeldakse, kus häda kõige suurem, seal abi kõige lähem- küsisin nõu Loov Eesti tegevjuhilt Eva Leemetilt. Ja tema saatis mulle tootearendajaks Kärt Summataveti kontaktid.

Jah, ma googeldasin tema kohta, kuid ei osanud iiiiial aimata, missugust põnevat infot ehtekunstnik Kärt (galerii tema etnoehetele) meile tootearenduse nime all toob, ette antud teemad, millest juttu pidi tulema, olid need:

– Traditsioon. Innovatsioon.
– Pärand ja kaasaegne tootearendus
– Kohalik lugu globaalsel turul: kuidas luua tähenduslikku toodet?
– Grupitöö teema: Inspiratsioon ja interpretatsioon. Kohalik lugu kaasaegse tootearenduse keskmes: klaas- ja savitooted.

Ajakava oli 11:00- 16:30, sisaldades 30 minutilist lõunapausi, mina panin rahvamaja ukse lukku kell 17:30, muu rahvas lahkus 17 paiku, seega oli meil 6 h (loe: pühapäevasel kaunil päeval, mil võiks veel viimaseid toimetusi aias ja õues teha- KUUS tundi rahvamaja siseruumides) kuulata ja talletada kuldmune, mis Kärdi suust kukkusid, kogemusi, mida ta on läbinud ja teadmisi, mida ta on õppinud ja õpetanud. Lisaks katsetada mustal paberil tootearendusmudelit, millest lõpuks valmis 2 teenust ja 1 toode!

No kõik oli huvitav ja haarav, ma jõudsin vaid kahetseda, et ma ei osanud tänast teemat laiemalt reklaamida, sest ma oleks tõesti tahtnud, et suurem hulk rahvast oleks seda kuulnud! Vaikse hääle ja malbe olekuga Kärt (siit artiklist tuleb välja, et nii ongi talle omane) pani meid ettepoole kummarduma, et iga sõna püüda. See oli nii äge!

Aitäh kõigile, kes kohale tulid, mina olen õnnelik :)

Terje :)